Zbyňous Homepage
Zbyňous Homepage > Botanika > Červený a černý seznam rostlin

Červený a černý seznam rostlin


Červený seznam cévnatých rostlin České republiky (nejnovější verze, stav v roce 2012)
Autor Vít Grulich | 14. 8. 2012   


Abecedně zde, anebo podle KATEGORIÍ OHROŽENÍ:

Abies alba    – C4a
Achillea asplenifolia    – C1b
Achillea millefolium subsp. sudetica    – C4a
Achillea nobilis    – C3
Achillea pannonica    – C3
Achillea setacea    – C3
Achillea styriaca    – C3
Acinos arvensis subsp. eglandulosus    – C4b
Aconitum anthora    – C3
Aconitum firmum subsp. moravicum    – C2b
Aconitum lycoctonum subsp. lycoctonum    – C4a
Aconitum lycoctonum subsp. vulparia    – C4b
Aconitum plicatum    – C3
Aconitum variegatum    – C3
Actaea europaea    – C1r
Adenophora liliifolia    – C1b
Adenostyles alliariae subsp. alliariae    – C4a
Adonis aestivalis subsp. aestivalis    – C3
Adonis flammea    – C1t
Adonis vernalis    – C2b
Aethusa cynapium subsp. elata    – C4a
Agrimonia procera    – C3
Agropyron pectinatum    – C1r
Agrostemma githago    – C1t
Agrostis alpina – C1r
Agrostis rupestris subsp. rupestris – C2r
Aira caryophyllea    – C1t
Aira praecox    – C2b
Ajuga chamaepitys subsp. chamaepitys    – C1t
Ajuga chamaepitys subsp. chia    – A3
Ajuga pyramidalis    – C2b
Alcea biennis subsp. biennis    – C2b
Alchemilla baltica    – C1b
Alchemilla effusa    – C2r
Alchemilla filicaulis var. filicaulis    – C4b
Alchemilla filicaulis var. vestita    – A2
Alchemilla fissa    – C1r
Alchemilla flabellata    – A2
Alchemilla glabricaulis    – C4b
Alchemilla gruneica    – C3
Alchemilla obtusa subsp. obtusa    – C2b
Alchemilla obtusa subsp. trapezialis    – C4b
Alchemilla propinqua    – C4b
Alchemilla reniformis    – C2r
Alchemilla straminea    – C3
Alchemilla suavis    – C2r
Alchemilla walasii    – C4b
Aldrovanda vesiculosa    – A1
Alisma gramineum    – C2b
Allium angulosum    – C3
Allium carinatum    – C3
Allium flavum subsp. flavum    – C3
Allium rotundum subsp. rotundum    – C3
Allium schoenoprasum subsp. schoenoprasum – C3
Allium senescens subsp. montanum    – C4a
Allium sphaerocephalon subsp. sphaerocephalon    – C2b
Allium strictum    – C2r
Allium ursinum subsp. ursinum    – C4a
Allium victorialis    – C2t
Alnus alnobetula    – C2b
Althaea officinalis    – C2t
Alyssum montanum subsp. gmelinii    – C3
Amaranthus blitum subsp. blitum    – C3
Amaranthus graecizans subsp. sylvestris    – A1
Anacamptis pyramidalis    – C1b
Anagallis foemina    – C3
Andromeda polifolia    – C2b
Androsace elongata    – C3
Androsace maxima    – C1t
Androsace septentrionalis    – C1b
Anemone sylvestris    – C2b
Anemonastrum narcissiflorum    – C1t
Angelica palustris    – C1t
Angelica sylvestris subsp. bernardiae    – C4b
Antennaria dioica    – C2t
Anthemis cotula    – C2t
Anthemis ruthenica    – C3
Anthericum liliago    – C3
Anthericum ramosum    – C4a
Anthriscus caucalis    – C2t
Anthriscus cerefolium var. trichocarpus    – C4a
Anthyllis vulneraria subsp. carpatica    – C4b
Anthyllis vulneraria subsp. polyphylla    – C4b
Apera interrupta    – A1
Aphanes arvensis    – C3
Aphanes australis    – C1b
Aposeris foetida    – C1r
Aquilegia vulgaris    – C3
Arabidopsis arenosa subsp. borbasii    – C4b
Arabis auriculata    – C3
Arabis nemorensis    – C1b
Arabis sudetica    – C1r
Arctium nemorosum    – C4a
Aremonia agrimonoides subsp. agrimonoides    – C2r
Armeria elongata subsp. elongata    – C4a
Armeria elongata subsp. serpentini    – C2r
Arnica montana subsp. montana    – C3
Arabidopsis petraea    – C2r
Arabis sagittata    – C3
Arctostaphylos uva-ursi    – C2r
Arenaria grandiflora    – C1r
Arenaria leptoclados    – C4b
Aristolochia clematitis    – C4a
Arnoseris minima    – C1t
Artemisia austriaca    – A3
Artemisia pancicii    – C1r
Artemisia pontica    – C3
Artemisia scoparia    – C1t
Arum cylindraceum    – C4a
Arum maculatum    – C3
Aruncus dioicus    – C4a
Asperugo procumbens    – C3
Asperula arvensis    – A1
Asperula tinctoria subsp. hungarorum    – A3
Asperula tinctoria subsp. tinctoria – C3
Asplenium adiantum-nigrum    – C1r
Asplenium adulterinum    – C1r
Asplenium ceterach subsp. ceterach    – C1r
Asplenium cuneifolium    – C2r
Asplenium scolopendrium subsp. scolopendrium    – C1r
Asplenium trichomanes subsp. hastatum    – C1r
Asplenium trichomanes subsp. pachyrachis    – C1r
Asplenium viride    – C3
Aster alpinus    – C1b
Aster amellus subsp. amellus    – C3
Aster amellus subsp. bessarabicus    – C3
Astragalus exscapus    – C2b
Astragalus arenarius    – C1t
Astragalus asper    – A1
Astragalus austriacus    – C3
Astragalus danicus    – C3
Astragalus onobrychis    – C3
Atocion rupestre    – A2
Atriplex prostrata subsp. latifolia – C4a
Atriplex rosea    – C1t
Aurinia saxatilis subsp. saxatilis    – C4a
Avena strigosa    – A1
Barbarea stricta    – C3
Barbarea vulgaris subsp. arcuata    – C4a
Bartsia alpina    – C2r
Bassia laniflora    – A2
Bassia prostrata    – C1t
Batrachium aquatile    – C4b
Batrachium baudotii    – C1b
Batrachium circinatum    – C3
Batrachium fluitans    – C4a
Batrachium penicillatum    – C2r
Batrachium rionii    – C2b
Batrachium trichophyllum    – C4a
Berberis vulgaris    – C4a
Berula erecta    – C4a
Betula carpatica – C4b
Betula humilis    – A1
Betula nana    – C1r
Betula oycoviensis    – C1r
Bifora radians    – C1t
Biscutella laevigata subsp. varia    – C3
Blechnum spicant    – C4a
Blysmus compressus    – C2t
Bolboschoenus laticarpus    – C4a
Bolboschoenus maritimus    – C2b
Bolboschoenus planiculmis    – C4a
Bolboschoenus yagara    – C3
Bothriochloa ischaemum    – C3
Botrychium lunaria    – C2b
Botrychium matricariifolium    – C1t
Botrychium multifidum    – C1t
Botrychium simplex    – A1
Bromus arvensis    – C1t
Bromus commutatus    – C3
Bromus japonicus    – C4a
Bromus racemosus    – C1t
Bromus ramosus – C3
Bromus secalinus    – C1t
Bromus squarrosus    – C1r
Buglossoides purpurocaerulea    – C4a
Buphthalmum salicifolium    – C1r
Bupleurum affine    – C1r
Bupleurum longifolium subsp. longifolium    – C2b
Bupleurum longifolium subsp. vapincense    – C1r
Bupleurum rotundifolium    – C1t
Bupleurum tenuissimum    – C1t
Butomus umbellatus    – C4a
Calamagrostis phragmitoides – C2b
Calamagrostis pseudophragmites    – C1t
Calamagrostis stricta – C1b
Calamagrostis varia    – C1b
Calla palustris    – C3
Callitriche hermaphroditica    – C1b
Callitriche platycarpa    – C3
Caltha palustris subsp. cornuta    – C4b
Caltha palustris subsp. laeta    – C4b
Camelina alyssum subsp. alyssum    – A1
Camelina alyssum subsp. integerrima    – A1
Campanula barbata    – C2b
Campanula bohemica    – C2b
Campanula bononiensis    – C2b
Campanula cervicaria    – C1t
Campanula gelida    – C1r
Campanula gentilis    – C3
Campanula glomerata subsp. farinosa    – C2b
Campanula latifolia    – C3
Campanula moravica    – C3
Campanula sibirica subsp. sibirica    – C3
Campanula rotundifolia subsp. sudetica    – C2r
Cardamine amara subsp. opicii    – C1b
Cardamine dentata    – C3
Cardamine matthioli    – C4a
Cardamine parviflora    – C1b
Cardamine resedifolia    – C1r
Cardamine trifolia    – C3
Carduus nutans subsp. nutans    – C4a
Carex acuta subsp. intermedia    – C4b
Carex alba    – C2r
Carex appropinquata    – C3
Carex aterrima    – C2r
Carex atrata    – C1r
Carex bigelowii subsp. dacica    – C2r
Carex bohemica    – C4a
Carex brevicollis    – A3
Carex brunnesces    – A3
Carex buekii    – C4a
Carex buxbaumii    – C1r
Carex capillaris    – C1r
Carex cespitosa    – C4a
Carex chordorrhiza    – C1r
Carex curvata    – C3
Carex davalliana    – C2t
Carex derelicta    – C1r
Carex diandra    – C2t
Carex digitata var. pallens    – C4b
Carex dioica    – C1b
Carex distans    – C3
Carex disticha    – C4a
Carex divulsa    – C3
Carex elata subsp. elata    – C2t
Carex ericetorum    – C2t
Carex flava    – C4a
Carex fritschii    – C2r
Carex hartmanii    – C4a
Carex hordeistichos    – C2t
Carex hostiana    – C2t
Carex humilis    – C4a
Carex lasiocarpa    – C3
Carex leersii – C4a
Carex lepidocarpa    – C2t
Carex limosa    – C2b
Carex macroura    – C1r
Carex magellanica subsp. irrigua    – C2r
Carex melanostachya    – C2t
Carex michelii    – C3
Carex obtusata    – C1r
Carex oederi    – C2b
Carex ornithopoda    – C3
Carex otomana    – C4a
Carex otrubae    – C4a
Carex paniculata subsp. paniculata    – C4a
Carex pauciflora    – C3
Carex pendula    – C4a
Carex pseudobrizoides    – C1r
Carex pseudocyperus    – C4a
Carex pulicaris    – C2t
Carex riparia    – C4a
Carex rhizina    – C3
Carex rupestris    – C1r
Carex secalina    – C2t
Carex stenophylla    – C2b
Carex strigosa    – C2r
Carex supina    – C3
Carex umbrosa    – C3
Carex vaginata    – C1r
Carlina acaulis subsp. caulescens    – C1r
Carlina biebersteinii subsp. biebersteinii    – C3
Carlina biebersteinii subsp. brevibracteata    – C4b
Carlina biebersteinii subsp. sudetica    – C1r
Catabrosa aquatica    – C1t
Caucalis platycarpos subsp. muricata    – A2
Caucalis platycarpos subsp. platycarpos    – C2b
Centaurea erdneri    – C3
Centaurea jacea subsp. angustifolia    – C4b
Centaurea montana subsp. mollis    – C1r
Centaurea montana subsp. montana    – C2r
Centaurea oxylepis – C4a
Centaurea phrygia    – C2b
Centaurea pseudophrygia    – C4a
Centaurea triumfetti    – C3
Centaurea stenolepis subsp. stenolepis    – C2r
Centaurium erythraea subsp. erythraea    – C4a
Centaurium littorale subsp. compressum    – C1t
Centaurium pulchellum    – C3
Centunculus minimus    – C1t
Cephalanthera damasonium    – C4a
Cephalanthera longifolia    – C3
Cephalanthera rubra    – C2b
Cerastium alsinifolium    – C1r
Cerastium brachypetalum subsp. brachypetalum    – C3
Cerastium dubium    – C2b
Cerastium fontanum    – C2r
Cerastium lucorum    – C4a
Cerastium pumilum    – C3
Cerastium tenoreanum    – C1b
Ceratocephala orthoceras    – A1
Ceratophyllum submersum    – C3
Cerinthe minor    – C4a
Chamaecytisus albus    – C2r
Chamaecytisus austriacus    – C3
Chamaecytisus ratisbonensis    – C4a
Chamaecytisus supinus    – C4a
Chamaecytisus virescens    – C3
Chenopodium bonus-henricus    – C4a
Chenopodium chenopodioides    – C1b
Chenopodium murale    – C1t
Chenopodium opulifolium    – C3
Chenopodium urbicum    – C1t
Chenopodium vulvaria    – C2t
Chimaphila umbellata    – C1t
Chondrilla juncea    – C3
Chrysosplenium oppositifolium    – C4a
Cicerbita alpina    – C4a
Cicuta virosa    – C2b
Cirsium acaulon subsp. acaulon    – C4a
Cirsium brachycephalum    – C1b
Cirsium eriophorum    – C3
Cirsium pannonicum    – C3
Cladium mariscus    – C1r
Cleistogenes serotina    – C1r
Clematis integrifolia    – C1b
Clematis recta    – C3
Cnidium dubium    – C2b
Coeloglossum viride    – C2t
Coleanthus subtilis    – C3
Comarum palustre    – C4a
Conioselinum tataricum – C1r
Conringia austriaca    – A1
Conringia orientalis    – C1t
Corallorhiza trifida    – C2b
Cornus mas    – C4a
Cornus sanguinea subsp. australis    – C4b
Cornus sanguinea subsp. hungarica    – C4b
Coronilla vaginalis    – C2b
Corrigiola litoralis    – C1t
Cortusa matthioli subsp. moravica    – C1r
Corydalis intermedia    – C4a
Corydalis pumila    – C3
Corydalis solida subsp. solida    – C4a
Corynephorus canescens    – C4a
Cota austriaca    – C3
Cota tinctoria subsp. subtinctoria    – C4b
Cota tinctoria subsp. tinctoria    – C4a
Cotoneaster integerrimus    – C4a
Cotoneaster laxiflorus    – C2r
Crambe tataria    – C2r
Crataegus lindmanii    – C4b
Crataegus rhipidophylla    – C4b
Crepis conyzifolia    – C2b
Crepis foetida subsp. rhoeadifolia    – C4a
Crepis mollis subsp. mollis    – C1b
Crepis mollis subsp. succisifolia    – C3
Crepis pannonica    – C1r
Crepis praemorsa    – C2b
Crepis setosa – C1t
Crepis sibirica    – C1t
Crepis tectorum subsp. tectorum    – C3
Crocus albiflorus    – C2r
Crocus heuffelianus    – C1b
Cruciata pedemontana    – C2r
Crypsis aculeata    – C1t
Crypsis alopecuroides    – C1t
Crypsis schoenoides    – C1t
Cryptogramma crispa    – C1r
Cuscuta approximata subsp. approximata    – C1r
Cuscuta epilinum    – A1
Cuscuta lupuliformis    – C1t
Cyclamen purpurascens    – C4a
Cynodon dactylon – C4a
Cynoglossum montanum    – C2b
Cyperus fuscus    – C3
Cyperus flavescens    – C1t
Cyperus michelianus    – C1b
Cypripedium calceolus    – C2b
Cystopteris dickieana    – C1r
Cystopteris sudetica    – C1b
Cytisus procumbens    – C3
Dactylis glomerata subsp. slovenica    – C4b
Dactylorhiza bohemica    – C1r
Dactylorhiza curvifolia    – A1
Dactylorhiza fuchsii var. fuchsii    – C4a
Dactylorhiza fuchsii var. psychrophila    – C2r
Dactylorhiza fuchsii subsp. sooana    – C1r
Dactylorhiza incarnata subsp. incarnata    – C1b
Dactylorhiza incarnata subsp. serotina – C1r
Dactylorhiza maculata subsp. maculata    – C1b
Dactylorhiza maculata subsp. transsilvanica    – C1t
Dactylorhiza majalis subsp. majalis    – C3
Dactylorhiza majalis subsp. turfosa    – C1r
Dactylorhiza sambucina    – C2t
Dactylorhiza traunsteineri    – C1b
Danthonia alpina    – C1b
Daphne cneorum    – C1t
Delphinium elatum    – C2r
Dentaria enneaphyllos    – C3
Dentaria glandulosa    – C3
Deschampsia cespitosa subsp. parviflora    – C4b
Dianthus arenarius subsp. bohemicus    – C1r
Dianthus armeria    – C4a
Dianthus carthusianorum subsp. capillifrons    – C2r
Dianthus carthusianorum subsp. latifolius    – C3
Dianthus carthusianorum subsp. sudeticus    – C1r
Dianthus gratianopolitanus    – C2r
Dianthus lumnitzeri    – C1r
Dianthus moravicus    – C2r
Dianthus pontederae    – C4a
Dianthus superbus subsp. alpestris    – C1r
Dianthus superbus subsp. superbus    – C2t
Dianthus superbus subsp. sylvestris    – C4b
Dianthus sylvaticus    – C3
Dictamnus albus    – C3
Diphasiastrum alpinum    – C2b
Diphasiastrum complanatum    – C2b
Diphasiastrum ×issleri    – C1b
Diphasiastrum ×oellgaardii    – C1b
Diphasiastrum tristachyum    – C1t
Diphasiastrum ×zeilleri    – C1b
Diplotaxis muralis    – C4a
Dipsacus laciniatus    – C3
Dipsacus pilosus    – C3
Doronicum austriacum    – C4a
Dorycnium germanicum    – C3
Dorycnium herbaceum    – C3
Draba muralis    – C2b
Draba nemorosa    – C1b
Dracocephalum austriacum    – C1r
Drosera anglica    – C1b
Drosera intermedia    – C1t
Drosera rotundifolia    – C3
Drymocallis rupestris    – C1t
Dryopteris borreri    – C3
Dryopteris cambrensis    – C1t
Dryopteris cristata    – C1t
Dryopteris expansa    – C4a
Dryopteris remota    – C1t
Dysphania botrys    – C3
Echinops ritro subsp. ruthenicus    – A1
Echium maculatum    – C1b
Elatine alsinastrum    – C1t
Elatine hexandra    – C2t
Elatine hydropiper    – C3
Elatine orthosperma    – C1r
Elatine triandra    – C3
Eleocharis mamillata subsp. austriaca    – C3
Eleocharis mamillata subsp. mamillata    – C4a
Eleocharis ovata    – C4a
Eleocharis quinqueflora    – C1t
Eleocharis uniglumis subsp. sterneri    – A1
Eleocharis uniglumis subsp. uniglumis    – C2b
Elymus hispidus var. villosus    – C4b
Empetrum hermaphroditum    – C3
Empetrum nigrum    – C3
Epilobium alpestre    – C3
Epilobium alsinifolium    – C3
Epilobium anagallidifolium    – C2r
Epilobium lamyi    – C4b
Epilobium lanceolatum    – A1
Epilobium nutans    – C2b
Epilobium obscurum    – C3
Epilobium palustre    – C4a
Epilobium parviflorum    – C3
Epipactis albensis    – C2b
Epipactis atrorubens    – C3
Epipactis distans    – C2r
Epipactis futakii    – C1r
Epipactis greuteri    – C2r
Epipactis leptochila    – C1r
Epipactis leutei    – C2r
Epipactis microphylla    – C2r
Epipactis moravica    – C1r
Epipactis muelleri    – C2b
Epipactis neglecta    – C1r
Epipactis palustris    – C2t
Epipactis pontica    – C1r
Epipactis pseudopurpurata    – C1r
Epipactis purpurata    – C3
Epipactis tallosii    – C1r
Epipactis voethii    – C2r
Epipogium aphyllum    – C1t
Equisetum hyemale    – C2r
Equisetum ×moorei    – C2t
Equisetum pratense    – C3
Equisetum ramosissimum    – C2b
Equisetum telmateia    – C4a
Equisetum variegatum    – C2b
Erica carnea    – C3
Erica tetralix    – C1r
Erigeron angulosus    – A1
Erigeron macrophyllus    – C4a
Erigeron podolicus – C1b
Eriophorum gracile    – C1t
Eriophorum latifolium    – C2t
Erophila spathulata    – C4a
Eryngium planum    – C1t
Erysimum andrzejowskianum    – C4b
Erysimum crepidifolium    – C4a
Erysimum diffusum    – C3
Erysimum virgatum    – C4a
Erysimum odoratum    – C3
Erysimum repandum    – C1t
Euclidium syriacum    – A1
Euphorbia amygdaloides    – C4a
Euphorbia angulata    – C2r
Euphorbia epithymoides    – C3
Euphorbia esula subsp. riparia    – C4b
Euphorbia exigua    – C4a
Euphorbia falcata    – C2t
Euphorbia illirica    – C3
Euphorbia lucida – C2b
Euphorbia palustris    – C3
Euphorbia platyphyllos subsp. literata    – A2
Euphorbia salicifolia    – C1r
Euphorbia seguieriana subsp. minor    – C1r
Euphorbia seguieriana subsp. seguieriana    – C2b
Euphorbia stricta    – C3
Euphrasia corcontica    – A1
Euphrasia frigida    – C1r
Euphrasia micrantha    – C1r
Euphrasia nemorosa subsp. coerulea    – C2b
Euphrasia nemorosa var. curta    – C4b
Euphrasia nemorosa var. nemorosa    – C2t
Euphrasia officinalis subsp. picta    – C1t
Euphrasia officinalis var. monticola    – C1t
Euphrasia slovaca    – C1t
Euphrasia stricta subsp. tatarica    – C2t
Festuca amethystina    – C1r
Festuca arundinacea subsp. uechtritziana    – C4b
Festuca drymeja    – C1r
Festuca pallens    – C4a
Festuca psammophila subsp. dominii    – C1b
Festuca psammophila subsp. psammophila    – C1t
Festuca pseudodalmatica    – C4a
Festuca pulchra    – C3
Festuca rubra subsp. commutata    – C4b
Festuca rubra subsp. fallax    – C4b
Festuca supina    – C3
Festuca versicolor subsp. versicolor    – C1r
Ficaria calthifolia    – C3
Filago arvensis    – C3
Filago lutescens    – C2b
Filago minima    – C3
Filago vulgaris    – C1t
Filipendula ulmaria subsp. picbaueri    – C4b
Fourraea alpina    – C3
Fraxinus angustifolia subsp. danubialis    – C4a
Fumaria officinalis subsp. wirtgenii    – C4b
Fumana procumbens    – C2r
Fumaria rostellata    – C3
Fumaria schleicheri    – C4a
Fumaria vaillantii subsp. schrammii    – C4b
Gagea bohemica subsp. bohemica    – C2r
Gagea bohemica subsp. saxatilis    – C1r
Gagea minima    – C3
Gagea pusilla    – C3
Gagea transversalis    – C4a
Gagea villosa    – C2b
Galanthus nivalis    – C3
Galatella cana    – A1
Galatella linosyris    – C3
Galega officinalis    – C4a
Galeopsis angustifolia    – C3
Galeopsis ladanum    – C4a
Galium austriacum    – C1r
Galium boreale subsp. boreale    – C4a
Galium boreale subsp. exoletum    – C1r
Galium elongatum    – C4a
Galium glaucum    – C4a
Galium mollugo    – C4b
Galium rivale    – C4a
Galium spurium subsp. spurium – C4a
Galium sudeticum    – C1r
Galium tricornutum    – C1t
Galium valdepilosum subsp. valdepilosum    – C3
Galium wirtgenii    – C4b
Gentiana acaulis – A1
Gentiana asclepiadea    – C3
Gentiana cruciata subsp. cruciata    – C2b
Gentiana pannonica    – C2r
Gentiana pneumonanthe    – C2t
Gentiana punctata    – C1r
Gentiana verna subsp. verna    – C1t
Gentianella amarella subsp. amarella    – C1t
Gentianella amarella subsp. lingulata    – A1
Gentianella campestris subsp. baltica    – C1t
Gentianella campestris subsp. campestris    – A1
Gentianella campestris subsp. suecica    – A1
Gentianella germanica subsp. germanica    – A2
Gentianella germanica subsp. solstitialis    – A1
Gentianella lutescens subsp. carpatica    – C1t
Gentianella lutescens subsp. lutescens    – C1t
Gentianella praecox subsp. bohemica    – C1t
Gentianella praecox subsp. praecox    – A1
Gentianella obtusifolia subsp. sturmiana    – C1t
Gentianopsis ciliata    – C3
Geranium bohemicum    – A1
Geranium divaricatum    – C1t
Geranium lucidum    – A1
Geranium molle subsp. molle    – C2t
Geranium sanguineum    – C4a
Geum montanum    – C2r
Gladiolus imbricatus    – C2b
Gladiolus palustris    – C1b
Glaucium corniculatum – C1t
Glaux maritima    – C1t
Glechoma hirsuta    – C3
Globularia bisnagarica    – C3
Glyceria nemoralis    – C3
Gnaphalium norvegicum    – C3
Gnaphalium supinum    – C1r
Goodyera repens    – C1b
Gratiola officinalis    – C2t
Groenlandia densa    – C1t
Gymnadenia conopsea    – C2t
Gymnadenia odoratissima    – A1
Gymnadenia densiflora    – C1b
Gypsophila fastigiata subsp. arenaria    – C2b
Gypsophila fastigiata subsp. fastigiata    – C2b
Gypsophila paniculata    – C1t
Hackelia deflexa    – C2b
Hacquetia epipactis    – C4a
Hammarbya paludosa    – C1b
Hedysarum hedysaroides    – C1r
Helianthemum canum subsp. canum    – C2r
Helianthemum grandiflorum subsp. grandiflorum    – C1r
Helianthemum rupifragum    – A1
Helichrysum arenarium    – C2b
Helictochloa planiculmis    – C2r
Helictochloa pratensis subsp. hirtifolia    – C4b
Helictochloa pratensis subsp. pratensis    – C4a
Helictotrichon desertorum subsp. basalticum    – C1r
Heliotropium europaeum    – C1t
Heracleum sphondylium subsp. glabrum    – C4b
Herminium monorchis    – A1
Herniaria hirsuta    – C1t
Hesperis sylvestris subsp. sylvestris    – C3
Hesperis tristis    – C2b
Hibiscus trionum    – C1t
Hieracium albinum    – C1b
Hieracium alpinum    – C2b
Hieracium apiculatum    – C2r
Hieracium asperulum    – C1r
Hieracium atratum    – C3
Hieracium bifidum – C3
Hieracium caesium    – C3
Hieracium corconticum    – C1b
Hieracium decipiens – C3
Hieracium diaphanoides    – C4a
Hieracium engleri    – C1r
Hieracium flagelliferum    – A2
Hieracium fritzei    – C2r
Hieracium glandulosodentatum – C2b
Hieracium glaucinum    – C3
Hieracium grabowskianum    – A2
Hieracium hypochoeroides    – C2r
Hieracium chamaedenium    – A2
Hieracium chlorocephalum    – C1r
Hieracium chrysostyloides    – C1r
Hieracium inuloides    – C1b
Hieracium levicaule    – C3
Hieracium maculatum    – C4a
Hieracium melanocephalum    – C2r
Hieracium moravicum    – C1b
Hieracium neoplatyphyllum    – A3
Hieracium nigrescens    – C2b
Hieracium nigritum    – C2b
Hieracium nigrostylum    – C1b
Hieracium nivimontis    – C1b
Hieracium obscuratum    – C4b
Hieracium onosmoides    – C3
Hieracium pedunculare    – C1r
Hieracium prenanthoides    – C2b
Hieracium pseudalbinum    – C1r
Hieracium purkynei    – A1
Hieracium racemosum    – C4a
Hieracium riphaeoides    – A3
Hieracium riphaeum    – C1b
Hieracium rohlenae    – C2r
Hieracium saxifragum    – C2r
Hieracium schmidtii    – C4a
Hieracium schneiderianum    – C2r
Hieracium schustleri    – C1r
Hieracium silesiacum    – C1r
Hieracium stygium    – C2b
Hieracium sudeticum    – C3
Hieracium tubulosum    – C2r
Hieracium uechtritzianum    – C2r
Hieracium vasconicum    – C4a
Hieracium villosum    – C1r
Hieracium wimmeri    – C2r
Hierochloë australis    – C3
Hierochloë hirta    – A3
Hierochloë odorata    – C1b
Hierochloë repens    – C1b
Himantoglossum caprinum    – A1
Himantoglossum adriaticum    – C1t
Hippocrepis comosa    – C1b
Hippuris vulgaris    – C1t
Hottonia palustris    – C3
Huperzia selago subsp. selago    – C3
Hydrocotyle vulgaris    – C3
Hydrocharis morsus-ranae    – C2b
Hylotelephium argutum    – A3
Hylotelephium telephium    – C4a
Hymenophyllum tunbrigense    – A1
Hyoscyamus niger    – C3
Hyoscyamus niger var. agrestis    – A3
Hypericum dubium    – C1r
Hypericum elegans    – C2r
Hypericum humifusum    – C3
Hypericum pulchrum    – C1r
Hypochaeris glabra    – C1t
Hypochaeris maculata    – C3
Hypochaeris uniflora    – C3
Illecebrum verticillatum    – C1t
Inula germanica    – C2b
Inula ensifolia    – C3
Inula hirta    – C3
Inula oculus-christi    – C3
Inula salicina subsp. aspera    – A1
Inula salicina subsp. salicina    – C4a
Iris aphylla subsp. aphylla    – C2b
Iris arenaria    – C2r
Iris graminea    – C2b
Iris pumila subsp. pumila    – C2r
Iris sibirica    – C3
Iris spuria subsp. spuria    – A1
Iris variegata    – C2b
Isoëtes echinospora    – C1r
Isoëtes lacustris    – C1r
Isolepis setacea    – C3
Isopyrum thalictroides    – C4a
Jovibarba globifera subsp. globifera    – C3
Jovibarba globifera subsp. hirta    – C2r
Juncus acutiflorus    – C3
Juncus alpinoarticulatus    – C3
Juncus atratus    – C1b
Juncus capitatus    – C1t
Juncus gerardii    – C1t
Juncus minutulus    – C4b
Juncus ranarius    – C3
Juncus sphaerocarpus    – C1t
Juncus subnodulosus    – C1t
Juncus tenageia    – C1t
Juncus trifidus    – C2b
Juniperus communis subsp. communis    – C3
Juniperus communis subsp. nana    – C2b
Jurinea mollis    – C2b
Jurinea cyanoides    – C1t
Kickxia elatine    – C2t
Kickxia spuria subsp. spuria    – C2t
Klasea lycopifolia    – C2r
Knautia arvensis subsp. pannonica    – C4b
Knautia arvensis subsp. pseudolongifolia    – C1r
Knautia arvensis subsp. serpentinicola – C4b
Knautia drymeia subsp. drymeia    – C4a
Knautia kitaibelii    – C4a
Knautia maxima    – C4a
Koeleria glauca    – C1t
Krascheninnikovia ceratoides    – A3
Lactuca quercina    – C3
Lactuca perennis    – C3
Lactuca saligna    – C1t
Lactuca viminea    – C3
Lappula semicincta    – C1r
Lappula squarrosa    – C3
Laser trilobum    – C1r
Laserpitium archangelica    – C1r
Laserpitium latifolium    – C3
Laserpitium prutenicum subsp. prutenicum    – C3
Lathyrus heterophyllus    – C2r
Lathyrus latifolius    – C3
Lathyrus linifolius    – C3
Lathyrus nissolia subsp. pubescens    – C4b
Lathyrus palustris    – C1t
Lathyrus pannonicus subsp. collinus    – C2b
Lathyrus pannonicus subsp. pannonicus    – C1b
Lathyrus nissolia subsp. nissolia    – C4b
Lathyrus pisiformis    – C1r
Lavatera thuringiaca subsp. thuringiaca    – C4a
Leersia oryzoides    – C3
Lemna trisulca    – C3
Leontodon saxatilis subsp. saxatilis    – A2
Leonurus cardiaca subsp. cardiaca    – C4a
Leonurus marrubiastrum    – C2b
Lepidium coronopus    – C2t
Leucanthemum margaritae    – C2r
Leucojum aestivum subsp. aestivum    – C1b
Leucojum vernum    – C3
Libanotis pyrenaica    – C4a
Ligularia sibirica    – C1b
Ligusticum mutellina    – C3
Lilium bulbiferum var. bulbiferum    – C2b
Lilium martagon    – C4a
Limodorum abortivum    – C1b
Limosella aquatica    – C4a
Linaria arvensis    – A2
Linaria genistifolia    – C3
Lindernia procumbens    – C1t
Linnaea borealis    – A1
Linum austriacum    – C4a
Linum flavum    – C2b
Linum hirsutum subsp. hirsutum    – C2t
Linum perenne subsp. perenne    – A1
Linum tenuifolium    – C3
Liparis loeselii    – C1t
Listera cordata    – C1t
Listera ovata    – C4a
Lithospermum officinale    – C2b
Littorella uniflora    – C1b
Lolium remotum    – A2
Lolium temulentum    – A2
Loranthus europaeus    – C4a
Lotus borbasii    – C2r
Lotus maritimus    – C3
Lotus tenuis    – C3
Ludwigia palustris – A3
Lunaria rediviva    – C4a
Luronium natans    – C1b
Luzula luzulina    – C3
Luzula spicata    – C1b
Luzula sudetica    – C3
Lycopodiella inundata    – C1t
Lycopodium annotinum subsp. annotinum    – C3
Lycopodium clavatum subsp. clavatum    – C3
Lycopus exaltatus    – C2b
Lysimachia thyrsiflora    – C3
Lythrum hyssopifolia    – C2b
Lythrum virgatum    – C2b
Malaxis monophyllos    – C1t
Malus sylvestris    – C4b
Malva alcea    – C4a
Malva pusilla    – C2t
Marrubium peregrinum    – C1t
Marrubium vulgare    – C1t
Medicago minima    – C3
Medicago monspeliaca    – C1t
Medicago prostrata    – C2r
Melampyrum arvense    – C3
Melampyrum cristatum var. cristatum    – C3
Melampyrum cristatum var. solstitiale    – C2b
Melampyrum nemorosum var. praecox    – C1t
Melampyrum subalpinum    – C3
Melica ciliata subsp. ciliata    – C3
Melica picta    – C3
Melica transsilvanica subsp. transsilvanica    – C4a
Melilotus altissimus – C3
Melilotus dentatus    – C2t
Melittis melissophyllum    – C4a
Mentha pulegium    – C1t
Menyanthes trifoliata    – C3
Mercurialis ovata    – C2r
Meum athamanticum    – C3
Mibora minima    – A3
Minuartia caespitosa    – C1r
Minuartia corcontica    – C1r
Minuartia glaucina    – A3
Minuartia rubra    – C2b
Minuartia setacea    – C3
Minuartia smejkalii – C1r
Minuartia viscosa    – A2
Misopates orontium    – C2t
Moehringia muscosa    – A1
Moenchia erecta    – A1
Moneses uniflora    – C1b
Monotropa hypophegea    – C2b
Monotropa hypopitys    – C3
Montia arvensis    – A1
Montia fontana subsp. amporitana    – C2t
Montia fontana subsp. fontana    – C1b
Muscari botryoides    – A3
Muscari comosum    – C3
Muscari tenuiflorum    – C2b
Muscari neglectum    – C2b
Myosotis brevisetacea    – C4b
Myosotis caespitosa    – C4a
Myosotis discolor subsp. discolor    – C2b
Myosotis palustris subsp. palustris    – C4b
Myosotis sparsiflora    – C4a
Myosotis stenophylla    – C1b
Myosurus minimus    – C3
Myricaria germanica    – C1t
Myriophyllum alterniflorum    – C2r
Myriophyllum verticillatum    – C3
Najas marina    – C3
Najas minor    – C1b
Narthecium ossifragum    – A2
Nasturtium microphyllum    – C1b
Nasturtium officinale    – C2b
Nasturtium ×sterile    – C4b
Neottia nidus-avis    – C4a
Nepeta nuda subsp. nuda    – C2b
Nigella arvensis    – C1t
Noccaea montana    – C3
Nonea pulla    – C4a
Notholaena marantae    – C1r
Nuphar pumila    – C1t
Nuphar lutea    – C4a
Nymphaea alba    – C1t
Nymphaea candida    – C1b
Nymphoides peltata    – C1t
Odontites luteus    – C2b
Odontites vernus subsp. vernus    – C2t
Oenanthe fistulosa    – A1
Oenanthe silaifolia subsp. silaifolia – A1
Omphalodes scorpioides    – C4a
Onobrychis arenaria subsp. arenaria    – C4b
Ononis arvensis    – C3
Ononis repens    – C3
Onosma arenaria    – C1t
Ophioglossum vulgatum    – C2b
Ophrys apifera    – C1r
Ophrys holoserica subsp. holubyana    – C1b
Ophrys insectifera    – C1b
Orchis coriophora subsp. coriophora    – A1
Orchis mascula subsp. mascula    – C1b
Orchis mascula subsp. speciosa    – C2t
Orchis militaris    – C2b
Orchis morio subsp. morio    – C1b
Orchis pallens    – C2b
Orchis palustris    – C1t
Orchis purpurea    – C2b
Orchis tridentata    – C1t
Orchis ustulata var. aestivalis    – C1t
Orchis ustulata var. ustulata    – C1t
Origanum vulgare subsp. megastachyum    – C4b
Orlaya grandiflora    – C2r
Ornithogalum angustifolium    – C3
Ornithogalum boucheanum    – C2b
Ornithogalum brevistylum    – C2r
Ornithogalum pyrenaicum subsp. sphaerocarpum    – C1t
Ornithogalum umbellatum    – A2
Ornithopus perpusillus    – C1r
Orobanche alba subsp. alba    – C3
Orobanche alba subsp. major    – C2r
Orobanche alsatica    – C2b
Orobanche artemisiae-campestris    – C1b
Orobanche caryophyllacea    – C3
Orobanche coerulescens    – C1b
Orobanche elatior    – C1t
Orobanche flava    – C3
Orobanche kochii    – C3
Orobanche lutea    – C3
Orobanche picridis    – C2b
Orobanche reticulata    – C1b
Orobanche teucrii    – C1r
Orthilia secunda subsp. secunda    – C3
Osmunda regalis    – A3
Oxytropis pilosa    – C3
Papaver argemone    – C4a
Papaver confine    – C3
Papaver lecoqii    – C1t
Papaver maculosum subsp. austromoravicum    – C2b
Papaver maculosum subsp. maculosum    – A3
Parietaria officinalis    – C2r
Parnassia palustris    – C2t
Pastinaca sativa subsp. urens – C3
Pedicularis exaltata    – C1r
Pedicularis palustris subsp. opsiantha    – C1r
Pedicularis palustris subsp. palustris    – C1t
Pedicularis sceptrum-carolinum    – A1
Pedicularis sudetica subsp. sudetica    – C1r
Pedicularis sylvatica subsp. sylvatica    – C2t
Petasites kablikianus    – C4a
Petrorhagia saxifraga    – A3
Petrorhagia prolifera    – C4a
Peucedanum alsaticum    – C3
Peucedanum arenarium subsp. arenarium    – A1
Peucedanum carvifolia    – C1r
Peucedanum cervaria    – C4a
Peucedanum oreoselinum    – C4a
Phelipanche arenaria    – C2b
Phelipanche caesia    – C1r
Phelipanche purpurea subsp. bohemica    – C1r
Phelipanche purpurea subsp. purpurea    – C1b
Phleum alpinum    – C3
Phlomis tuberosa    – C2b
Phyteuma nigrum    – C3
Pilosella anchusoides    – A2
Pilosella aurantiaca    – C3
Pilosella auriculoides    – C3
Pilosella bifurca    – C2r
Pilosella blyttiana    – C1r
Pilosella callimorpha    – A2
Pilosella callimorphoides    – A2
Pilosella calodon    – C2b
Pilosella calomastix    – A1
Pilosella cochlearis    – A2
Pilosella corymbulifera    – A2
Pilosella cymiflora    – A2
Pilosella cymosa subsp. cymosa    – C4a
Pilosella cymosa subsp. vaillantii    – C3
Pilosella densiflora    – C4a
Pilosella dubia    – A2
Pilosella echioides    – C3
Pilosella erythrochrista    – C3
Pilosella euchaetia    – C2b
Pilosella fallacina    – C3
Pilosella flagellariformis    – A3
Pilosella flagellaris    – C3
Pilosella floribunda    – C4a
Pilosella fuscoatra    – C1r
Pilosella glomerata – C4a
Pilosella heterodoxa    – A2
Pilosella iserana    – C3
Pilosella kalksburgensis    – C1b
Pilosella koernickeana    – A2
Pilosella lactucella    – C2t
Pilosella leptophyton    – C4a
Pilosella leucopsilon    – C2b
Pilosella macranthela    – C1r
Pilosella macrostolona    – C2b
Pilosella melinomelas    – A2
Pilosella onegensis    – C2b
Pilosella paragoga    – A2
Pilosella piloselliflora    – C3
Pilosella pilosellina    – C1r
Pilosella polymastix    – A2
Pilosella prussica    – A2
Pilosella pseudocalodon    – A2
Pilosella rothiana    – C3
Pilosella rubra    – C1r
Pilosella scandinavica    – A2
Pilosella setigera    – C1r
Pilosella schultesii    – C3
Pilosella stenosoma    – A2
Pilosella stoloniflora    – C2r
Pilosella sulphurea    – A2
Pilosella tephroglauca    – A2
Pilosella tephrophyton    – A2
Pilosella tubulascens    – C1r
Pilosella visianii    – C4b
Pilosella ziziana    – C4a
Pilularia globulifera    – C1b
Pinguicula vulgaris subsp. bohemica    – C1t
Pinguicula vulgaris subsp. vulgaris    – C2t
Pinus ×ascendens nothosubsp. skalickyi    – C4a
Pinus uncinata subsp. uliginosa    – C2b
Plantago altissima    – A1
Plantago arenaria    – C2b
Plantago atrata subsp. sudetica    – C1r
Plantago major subsp. winteri    – C4b
Plantago maritima subsp. ciliata    – C1t
Plantago media subsp. longifolia    – C4b
Platanthera bifolia    – C3
Platanthera chlorantha    – C3
Pleurospermum austriacum    – C2b
Poa alpina    – C1r
Poa badensis    – C2r
Poa crassipes    – C1r
Poa laxa    – C2r
Poa remota    – C3
Poa riphaea    – C1r
Polemonium caeruleum    – C2r
Polycnemum arvense    – C1t
Polycnemum heuffelii    – A2
Polycnemum majus    – C1t
Polygala amara subsp. brachyptera    – C1r
Polygala amarella subsp. amarella    – C2t
Polygala amarella subsp. austriaca    – C4b
Polygala chamaebuxus    – C3
Polygala major    – C3
Polygala multicaulis    – C3
Polygala serpyllifolia    – C2b
Polypodium interjectum    – C2r
Polystichum aculeatum    – C4a
Polystichum braunii    – C2r
Polystichum lonchitis    – C2b
Populus nigra subsp. nigra    – C1t
Potamogeton acutifolius    – C3
Potamogeton alpinus    – C2b
Potamogeton ×angustifolius    – C1t
Potamogeton coloratus    – C1t
Potamogeton compressus    – A1
Potamogeton friesii    – A2
Potamogeton gramineus    – C1t
Potamogeton lucens    – C3
Potamogeton nodosus    – C3
Potamogeton obtusifolius    – C3
Potamogeton perfoliatus    – C2t
Potamogeton polygonifolius    – C2r
Potamogeton praelongus    – C1t
Potamogeton trichoides    – C3
Potentilla alba    – C3
Potentilla anglica    – C4a
Potentilla aurea    – C3
Potentilla collina    – C1t
Potentilla crantzii subsp. serpentini – C1r
Potentilla incana    – C4a
Potentilla lindackeri    – C2b
Potentilla micrantha    – C2r
Potentilla patula    – C1b
Potentilla psammophila    – A1
Potentilla puberula    – C4a
Potentilla recta    – C4a
Potentilla sterilis    – C1r
Potentilla thuringiaca    – C1t
Primula auricula    – C1r
Primula elatior subsp. corcontica    – C4b
Primula elatior subsp. tatrensis    – C4b
Primula farinosa    – A1
Primula minima    – C1r
Primula veris subsp. canescens    – C4b
Primula veris subsp. veris    – C4a
Prunella grandiflora    – C3
Prunella laciniata    – C3
Prunus fruticosa    – C2t
Prunus mahaleb subsp. mahaleb    – C4b
Prunus mahaleb subsp. simonkaii    – C3
Prunus padus subsp. borealis    – C1r
Prunus tenella    – C1r
Pseudognaphalium luteoalbum    – C1t
Pseudorchis albida    – C2t
Pseudoturritis turrita    – C3
Puccinellia distans    – C1t
Pulicaria dysenterica    – C1b
Pulicaria vulgaris    – C1t
Pulmonaria angustifolia    – C2b
Pulmonaria mollis    – C3
Pulsatilla alpina subsp. alba    – C2r
Pulsatilla grandis subsp. grandis    – C2b
Pulsatilla patens    – C1t
Pulsatilla pratensis subsp. bohemica    – C2b
Pulsatilla vernalis var. alpestris    – C1b
Pulsatilla vernalis var. vernalis    – C1t
Pyrola chlorantha    – C1t
Pyrola media    – C2t
Pyrola minor    – C3
Pyrola rotundifolia subsp. rotundifolia    – C2t
Pyrus nivalis    – C4b
Pyrus pyraster    – C4a
Quercus cerris    – C2r
Quercus dalechampii    – C4b
Quercus polycarpa    – C4b
Quercus pubescens    – C3
Radiola linoides    – C1t
Ranunculus aconitifolius    – C3
Ranunculus arvensis    – C2t
Ranunculus fallax group s. l.    – C4b
Ranunculus illyricus    – C2b
Ranunculus lingua    – C1t
Ranunculus platanifolius    – C4a
Ranunculus sardous subsp. sardous – C2t
Ranunculus sardous subsp. xatardii    – C4b
Rapistrum perenne – C3
Reseda luteola    – C3
Reseda phyteuma    – C1t
Rhinanthus alectorolophus    – C3
Rhinanthus riphaeus    – C2t
Rhodiola rosea    – C1b
Rhododendron tomentosum    – C3
Rhynchospora alba    – C2b
Rhynchospora fusca    – C1t
Ribes alpinum    – C4a
Ribes nigrum    – C4b
Ribes petraeum    – C1r
Rosa agrestis    – C4b
Rosa arvensis    – A1
Rosa elliptica    – C4b
Rosa gallica    – C3
Rosa majalis    – C2r
Rosa marginata    – C3
Rosa micrantha    – C3
Rosa sherardii    – C3
Rosa spinosissima    – C2b
Rosa tomentosa    – C3
Rubus acanthodes    – C4a
Rubus ambrosius    – C1r
Rubus amphimalacus    – C1r
Rubus austroslovacus    – C4a
Rubus barberi    – A2
Rubus bavaricus    – C4a
Rubus bohemiicola    – C3
Rubus bohemopolonicus    – C4a
Rubus brdensis    – C3
Rubus caflischii    – C1r
Rubus camptostachys    – C2r
Rubus canescens    – C3
Rubus centrobohemicus    – C3
Rubus chamaemorus    – C1r
Rubus curvaciculatus    – C1r
Rubus divaricatus    – C2r
Rubus elatior    – C3
Rubus epipsilos    – C4a
Rubus evestigatus    – C3
Rubus geminatus    – C2r
Rubus gliviciensis    – C4a
Rubus graecensis    – C3
Rubus graminicolor    – C4a
Rubus guentheri    – C4b
Rubus hadracanthos    – C3
Rubus hercynicus    – A2
Rubus holzfussii    – C4a
Rubus hypomalacus    – A3
Rubus chaerophylloides    – C2r
Rubus indusiatus    – C4a
Rubus josefianus    – C4a
Rubus josholubii    – C3
Rubus kletensis    – C4a
Rubus lividus    – C1r
Rubus lucentifolius    – C4b
Rubus lusaticus    – C1r
Rubus macrophyllus    – C2r
Rubus micans    – C2r
Rubus muhelicus    – C3
Rubus nemoralis    – C2r
Rubus nemorosus    – C2r
Rubus orthostachyoides    – C2r
Rubus passaviensis    – C1r
Rubus permollissimus    – C4a
Rubus perpedatus    – C3
Rubus phyllostachys    – C4a
Rubus portae-moravicae    – C3
Rubus posnaniensis    – C2r
Rubus praecox    – C4a
Rubus pruinosus    – C1r
Rubus pyramidalis    – C1r
Rubus rudis    – C4a
Rubus saxatilis    – C3
Rubus scaber    – C1r
Rubus scabrosus    – C2r
Rubus scissus    – C3
Rubus sendtneri    – C2r
Rubus senticosus    – C2r
Rubus siemianicensis    – C4a
Rubus silvae-bohemicae    – C4a
Rubus silvae-norticae    – C3
Rubus sorbicus    – C1r
Rubus sprengelii    – C3
Rubus supralucidus    – C4b
Rubus thelybatos    – C3
Rubus vestitus    – C2r
Rubus vratnensis    – C3
Rubus wahlbergii    – C2r
Rubus wessbergii    – C3
Rumex acetosella subsp. multifidus    – C4b
Rumex acetosella subsp. pyrenaicus    – C4b
Rumex palustris    – C2b
Rumex stenophyllus    – C2b
Sagina apetala subsp. apetala    – A2
Sagina apetala subsp. erecta    – A2
Sagina nodosa    – A2
Sagina saginoides    – C2b
Sagina subulata    – A2
Salicornia prostrata    – A1
Salix appendiculata    – C1r
Salix bicolor    – C1r
Salix daphnoides    – C2r
Salix elaeagnos    – C2b
Salix hastata subsp. vegeta    – C1r
Salix herbacea    – C1b
Salix lapponum var. daphneola    – C1r
Salix lapponum var. lapponum    – C2r
Salix myrsinifolia    – C1b
Salix myrtilloides    – C1b
Salix pentandra    – C4a
Salix repens    – C2b
Salix rosmarinifolia    – C3
Salix silesiaca    – C4a
Salix starkeana    – A1
Salix triandra subsp. amygdalina    – C4b
Salsola tragus subsp. tragus    – C2t
Salvia aethiopis    – C1t
Salvia austriaca    – A1
Salvinia natans    – C1t
Samolus valerandi    – C1t
Saxifraga bulbifera    – C3
Saxifraga moschata subsp. basaltica    – A3
Saxifraga oppositifolia subsp. oppositifolia    – C1r
Saxifraga paniculata    – C3
Saxifraga rosacea subsp. sponhemica    – C2r
Saxifraga rosacea subsp. steinmannii – C1r
Saxifraga tridactylites    – C3
Scabiosa canescens    – C3
Scabiosa columbaria    – C3
Scabiosa lucida subsp. calcicola    – C1r
Scabiosa lucida subsp. lucida    – C1r
Scandix pecten-veneris    – C1t
Scheuchzeria palustris    – C1b
Schoenoplectus lacustris    – C4a
Schoenoplectus mucronatus    – A3
Schoenoplectus pungens    – A3
Schoenoplectus supinus    – A1
Schoenoplectus tabernaemontani    – C2b
Schoenoplectus triqueter    – A1
Schoenus ferrugineus    – C1t
Schoenus nigricans    – C1t
Scilla bifolia subsp. buekkensis    – C2r
Scilla bifolia subsp. rara    – C1r
Scilla bifolia subsp. bifolia var. bohemica    – C1r
Scilla bifolia subsp. bifolia var. drunensis    – C2b
Scilla bifolia subsp. spetana var. magnomoravica    – C1r
Scilla bifolia subsp. spetana var. spetana    – C1r
Scilla kladnii    – C2b
Scilla vindobonensis    – C3
Scirpoides holoschoenus    – C2b
Scirpus radicans    – C3
Scleranthus polycarpos    – C3
Scleranthus verticillatus    – A1
Sclerochloa dura    – C2b
Scorzonera austriaca    – C4a
Scorzonera cana    – C3
Scorzonera hispanica    – C3
Scorzonera humilis    – C4a
Scorzonera laciniata    – C1t
Scorzonera parviflora    – C1t
Scorzonera purpurea    – C2b
Scrophularia scopolii    – C3
Scrophularia umbrosa subsp. neesii    – C4b
Scrophularia umbrosa subsp. umbrosa    – C4a
Scrophularia vernalis    – C2r
Scutellaria hastifolia    – C2b
Securigera moravica    – A3
Sedum alpestre    – C2r
Sedum villosum    – C1t
Selaginella helvetica    – A1
Selaginella selaginoides    – C2r
Senecio doria    – C1t
Senecio erraticus    – C3
Senecio erucifolius    – C2b
Senecio umbrosus    – C2r
Senecio paludosus subsp. angustifolius    – A1
Senecio paludosus subsp. lanatus    – A1
Senecio paludosus subsp. paludosus    – C1b
Senecio rupestris    – C1b
Senecio sarracenicus    – C2b
Senecio subalpinus    – C2r
Serratula tinctoria subsp. tinctoria    – C4a
Seseli annuum – C3
Seseli hippomarathrum    – C3
Seseli osseum    – C4a
Seseli pallasii – C2b
Sesleria uliginosa – C1t
Sideritis montana    – C1t
Silaum silaus    – C3
Silene baccifera    – C3
Silene bupleuroides – A1
Silene conica    – A1
Silene gallica    – C1t
Silene nemoralis    – C2b
Silene noctiflora    – C4a
Silene otites    – C3
Silene viscosa    – C1t
Silene vulgaris subsp. antelopum    – C4b
Sisymbrium orientale subsp. orientale    – C2t
Sium latifolium    – C2b
Soldanella montana    – C3
Sonchus palustris    – C2b
Sorbus albensis    – C2r
Sorbus alnifrons – C1r
Sorbus aria    – C2b
Sorbus barrandienica    – C1b
Sorbus bohemica    – C2b
Sorbus danubialis    – C3
Sorbus eximia    – C2b
Sorbus gemella    – C1b
Sorbus graeca    – C3
Sorbus hardeggensis    – C4b
Sorbus intermedia    – A3
Sorbus milensis    – C1b
Sorbus omissa – C1b
Sorbus portae-bohemicae    – C1b
Sorbus quernea    – C4b
Sorbus rhodanthera    – C1b
Sorbus sudetica    – C1b
Sorbus torminalis    – C4a
Sparganium angustifolium    – A1
Sparganium erectum subsp. neglectum    – C4b
Sparganium erectum subsp. oocarpum    – C4b
Sparganium natans    – C2b
Spergula arvensis subsp. linicola    – A1
Spergula arvensis subsp. maxima    – A1
Spergula morisonii    – C3
Spergula pentandra    – C1t
Spergularia echinosperma    – C2b
Spergularia media    – C1t
Spergularia marina    – C1t
Spiraea salicifolia    – C3
Spiranthes spiralis    – C1t
Stachys alpina subsp. alpina    – C3
Stachys annua    – C2t
Stachys arvensis    – C1t
Stachys germanica subsp. germanica    – C2b
Staphylea pinnata    – C3
Stellaria longifolia    – C3
Stellaria neglecta    – C3
Stellaria palustris    – C2b
Stipa borysthenica    – C1b
Stipa capillata    – C4a
Stipa dasyphylla    – C2r
Stipa eriocaulis    – C1r
Stipa glabrata    – C1r
Stipa pennata var. pennata    – C3
Stipa pennata var. puberula    – C1r
Stipa pulcherrima    – C3
Stipa smirnovii    – C1r
Stipa tirsa    – C2b
Stratiotes aloides    – C1t
Streptopus amplexifolius    – C2t
Suaeda prostrata    – A1
Swertia perennis subsp. perennis    – C2r
Symphytum bohemicum    – C2t
Taraxacum acutifidum    – C4b
Taraxacum acutifrons    – C4a
Taraxacum adamii    – C2b
Taraxacum aethiopiforme    – C4b
Taraxacum alpestre    – C1r
Taraxacum amaurolepis    – C4b
Taraxacum ambrosium    – A2
Taraxacum ancistratum    – C3
Taraxacum ancoriferum    – C1t
Taraxacum arachnoideum    – C1t
Taraxacum arcuatum    – C1b
Taraxacum argutum    – C1t
Taraxacum atroviride    – C4a
Taraxacum aurosulum    – C4a
Taraxacum austrinum    – C1t
Taraxacum bavaricum    – C1t
Taraxacum bessarabicum    – C1t
Taraxacum blomgrenii    – C4b
Taraxacum boekmanii    – C3
Taraxacum bohemicum    – C1t
Taraxacum borgvallii    – C4b
Taraxacum bracteatum    – C1t
Taraxacum brachylepis    – C3
Taraxacum brandenburgicum    – C1t
Taraxacum breitfeldii    – C4b
Taraxacum capillosum    – C4b
Taraxacum coartatum    – C4a
Taraxacum cognatum    – C1t
Taraxacum copidophyllum    – C3
Taraxacum cordatum    – C4b
Taraxacum corynodes    – C4a
Taraxacum cristatum    – C4a
Taraxacum croceiflorum    – C4a
Taraxacum cyanolepis    – C2b
Taraxacum dentatum    – C1t
Taraxacum disseminatum    – C1r
Taraxacum duplidentifrons    – C2b
Taraxacum edmondsonianum    – C4b
Taraxacum erythrospermum    – C4a
Taraxacum excellens    – C3
Taraxacum expallidiforme    – C4b
Taraxacum fartoris    – C1t
Taraxacum fascinans    – C3
Taraxacum floccosum    – C4a
Taraxacum fulvum    – C4b
Taraxacum fusciflorum    – C4a
Taraxacum gelertii    – C3
Taraxacum gibberum    – C3
Taraxacum gustavianum    – C4b
Taraxacum haematicum    – C4b
Taraxacum hamatum    – C2b
Taraxacum hempelianum    – C4b
Taraxacum hollandicum    – C2t
Taraxacum homoschistum    – C4b
Taraxacum huterianum    – C1t
Taraxacum chrysophaenum    – C4a
Taraxacum indigenum    – C1t
Taraxacum infuscatum    – C4a
Taraxacum intermedium    – C2t
Taraxacum intumescens    – C4b
Taraxacum inundatum    – A2
Taraxacum irrigatum    – C1t
Taraxacum kernianum    – C2b
Taraxacum klingstedtii    – C4b
Taraxacum lacistophyllum    – C2b
Taraxacum latens    – C4b
Taraxacum leptodon    – C4b
Taraxacum leptoscelum    – C4a
Taraxacum limosum    – A2
Taraxacum lippertianum    – C4b
Taraxacum litigiosum    – C1t
Taraxacum longisquameum    – C4b
Taraxacum lucescens    – C4b
Taraxacum lucidum    – C3
Taraxacum lunare    – C4b
Taraxacum maculatum    – C4a
Taraxacum madidum    – C1t
Taraxacum maricum    – C3
Taraxacum megalosipteron    – C4b
Taraxacum melanostigma    – C4b
Taraxacum melanthoides    – C4b
Taraxacum mendax    – C1t
Taraxacum moldavicum    – C4a
Taraxacum mutabile    – C4a
Taraxacum nordstedtii    – C4a
Taraxacum obtusulum    – C4b
Taraxacum olivaceum    – A2
Taraxacum opertum    – C4b
Taraxacum ostenfeldii    – C3
Taraxacum ottonis    – C4b
Taraxacum pallescens    – C4b
Taraxacum paludem-ornans    – C1t
Taraxacum pannucium    – C4a
Taraxacum paucilobum    – C1t
Taraxacum pauckertianum    – C1t
Taraxacum pectinatiforme    – C4a
Taraxacum pilosella    – C4b
Taraxacum pittochromatum    – C4b
Taraxacum plicatifrons    – C4b
Taraxacum plumbeum    – C3
Taraxacum polyodon    – C4b
Taraxacum porrigens    – C4a
Taraxacum porrigentilobatum    – C4a
Taraxacum portentosum    – C1t
Taraxacum praeradians    – C4b
Taraxacum princeps    – C3
Taraxacum procerisquameum    – C4b
Taraxacum proximum    – C2b
Taraxacum prunicolor    – C4a
Taraxacum pseudobalticum    – A2
Taraxacum pseudohamatum    – C3
Taraxacum pseudoretroflexum    – C4b
Taraxacum pulveruntulum    – C4a
Taraxacum quadrans    – C3
Taraxacum quaesitum    – C1t
Taraxacum ranunculus    – C1t
Taraxacum recurvum    – C4b
Taraxacum reichlingii    – A2
Taraxacum rhaeticum    – C4a
Taraxacum rhamphodes    – C4b
Taraxacum rubicundum    – C1b
Taraxacum ruptifolium    – C4b
Taraxacum saxenii    – C4b
Taraxacum saxonicum    – C4b
Taraxacum scanicum    – C3
Taraxacum sellandii    – C4a
Taraxacum semiglobosum    – C4b
Taraxacum serotinum    – C2b
Taraxacum skalinskanum    – C1t
Taraxacum stenoglossum    – C4b
Taraxacum subalpinum    – C2t
Taraxacum subborgvallii    – C4b
Taraxacum subcanescens    – C4b
Taraxacum subdolum    – C1t
Taraxacum subericinum    – C4b
Taraxacum subhamatum    – C3
Taraxacum subhuelphersianum    – C4b
Taraxacum sublaeticolor    – C4a
Taraxacum subleucopodum    – C4b
Taraxacum subsaxenii    – C4b
Taraxacum sundbergii    – C4a
Taraxacum superbum    – C4b
Taraxacum tenebricans    – C2b
Taraxacum trilobifolium    – A2
Taraxacum turfosum    – C1t
Taraxacum uncosum    – C4b
Taraxacum undulatiforme    – C4a
Taraxacum undulatum    – C4a
Taraxacum uvidum    – C1t
Taraxacum vastisectum    – C4b
Taraxacum vindobonense    – C1t
Taraxacum violaceinervosum    – C4a
Taraxacum xanthostigma    – C4b
Taxus baccata    – C3
Teesdalia nudicaulis    – C2t
Tephroseris aurantiaca    – C1t
Tephroseris crispa    – C4a
Tephroseris integrifolia    – C2b
Tephroseris longifolia subsp. moravica    – C1t
Tephroseris palustris    – A1
Teucrium botrys    – C3
Teucrium chamaedrys    – C4a
Teucrium montanum subsp. montanum    – C2r
Teucrium scordium    – C2b
Teucrium scorodonia subsp. scorodonia    – C2b
Thalictrum flavum    – C2b
Thalictrum foetidum    – C2r
Thalictrum lucidum    – C3
Thalictrum minus subsp. minus    – C3
Thalictrum simplex subsp. galioides    – C1b
Thelypteris palustris    – C3
Thesium alpinum    – C3
Thesium bavarum    – C2b
Thesium dollineri    – C1t
Thesium ebracteatum    – C1r
Thesium linophyllon    – C3
Thesium pyrenaicum    – C2t
Thesium ramosum    – C1t
Thesium rostratum    – C1b
Thlaspi alliaceum    – A3
Thymelaea passerina    – C2t
Thymus alpestris    – C2r
Thymus glabrescens    – C3
Thymus pannonicus    – C4a
Thymus praecox subsp. praecox    – C4a
Thymus pulcherrimus subsp. sudeticus    – C1r
Thymus pulegioides subsp. carniolicus    – C1r
Thymus pulegioides subsp. montanus    – C4b
Thymus serpyllum    – C4a
Tilia platyphyllos subsp. cordifolia    – C4b
Tilia platyphyllos subsp. pseudorubra    – C4b
Tillaea aquatica    – C1t
Tofieldia calyculata    – C1t
Tordylium maximum    – C1t
Torilis arvensis subsp. arvensis    – C2t
Tragopogon pratensis subsp. minor    – C4b
Trapa natans    – C1b
Traunsteinera globosa    – C2b
Trichomanes speciosum    – C2r
Trichophorum alpinum    – C2b
Trichophorum cespitosum    – C3
Trientalis europaea    – C4a
Trifolium diffusum    – A3
Trifolium fragiferum    – C3
Trifolium ochroleucon    – C3
Trifolium patens    – C1t
Trifolium retusum    – C1t
Trifolium rubens    – C3
Trifolium spadiceum    – C2t
Trifolium striatum    – C1t
Triglochin maritima    – A2
Triglochin palustris    – C2t
Trinia glauca    – C1t
Trinia ucrainica – A1
Tripolium pannonicum subsp. pannonicum    – C1t
Trollius altissimus    – C3
Turgenia latifolia    – A1
Typha minima    – A1
Typha shuttleworthii    – C1b
Ulmus laevis    – C4a
Ulmus minor    – C4a
Urtica kioviensis    – C1b
Urtica urens    – C3
Utricularia australis    – C4a
Utricularia bremii    – C1b
Utricularia intermedia    – C1t
Utricularia minor    – C2b
Utricularia ochroleuca    – C1t
Utricularia stygia    – C1t
Utricularia vulgaris    – C1t
Vaccaria hispanica var. hispanica    – A2
Vaccinium microcarpum    – C2r
Vaccinium oxycoccos    – C3
Valeriana dioica    – C4a
Valeriana excelsa nothosubsp. transiens    – C4b
Valeriana excelsa subsp. excelsa    – C4a
Valeriana excelsa subsp. sambucifolia    – C4a
Valeriana simplicifolia    – C3
Valeriana stolonifera subsp. angustifolia    – C4a
Valeriana tripteris subsp. austriaca    – C3
Valerianella carinata    – C2r
Valerianella dentata subsp. dentata    – C4a
Valerianella dentata subsp. eriosperma    – C3
Valerianella rimosa    – C1t
Ventenata dubia    – C1t
Veratrum album subsp. album    – C2r
Veratrum album subsp. lobelianum    – C4a
Veratrum nigrum    – C1r
Verbascum blattaria – C2b
Verbascum chaixii subsp. austriacum    – C4a
Verbascum densiflorum    – C4a
Verbascum lychnitis subsp. moenchii    – C2r
Verbascum phoeniceum subsp. phoeniceum    – C3
Verbascum speciosum subsp. speciosum    – C1r
Verbena officinalis    – C3
Veronica agrestis    – C2t
Veronica anagalloides    – C2r
Veronica austriaca    – C2b
Veronica bellidioides    – C1r
Veronica catenata    – C3
Veronica dillenii    – C4a
Veronica hederifolia    – C4b
Veronica maritima    – C3
Veronica montana    – C4a
Veronica opaca    – C1t
Veronica praecox    – C3
Veronica prostrata    – C4a
Veronica pumila    – A1
Veronica orchidea    – C3
Veronica scardica    – C1b
Veronica scutellata    – C4a
Veronica spicata subsp. spicata    – C4a
Veronica spuria subsp. foliosa    – C1t
Veronica teucrium    – C4a
Veronica triloba    – C2t
Veronica verna    – C4a
Viburnum lantana    – C4a
Vicia cassubica – C3
Vicia dalmatica    – C4b
Vicia dumetorum    – C4a
Vicia lathyroides    – C3
Vicia oreophila    – C4b
Vicia pannonica subsp. pannonica    – C2t
Vicia pannonica subsp. striata    – C2t
Vicia pisiformis – C3
Viola alba subsp. alba – C1r
Viola ambigua    – C3
Viola biflora    – C4a
Viola canina subsp. ruppii – C4b
Viola elatior    – C1t
Viola epipsila    – A3
Viola kitaibeliana    – C1r
Viola lutea subsp. sudetica    – C2b
Viola mirabilis    – C4a
Viola pumila    – C2t
Viola riviniana var. minor    – C4b
Viola rupestris    – C3
Viola stagnina    – C2t
Viola tricolor subsp. curtisii – C2b
Viola tricolor subsp. polychroma – C3
Viola tricolor subsp. saxatilis    – C3
Viola tricolor subsp. tricolor    – C4b
Viola uliginosa    – A3
Viscum album subsp. abietis    – C3
Viscum album subsp. austriacum    – C4a
Vulpia bromoides    – C1t
Vulpia myuros    – C3
Willemetia stipitata    – C3
Wolffia arrhiza    – C1b
Woodsia alpina    – A1
Woodsia ilvensis    – C2r
Xanthium strumarium    – C1t
Xeranthemum annuum    – C1t